Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna KluB Otwockich Mamuś
mamusie/
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żłobki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 109, 110, 111  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Opieka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 20:37    Temat postu: Żłobki Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że w Otwocku jest tylko jeden żłobek (z resztą blisko mnie). Ale może są jeszcze jakieś w okolicy?
Jak je oceniacie? Polecacie, odradzacie? I co trzeba zrobić, by dziecko się dostało?
Ja myślę o żłobku w ostateczności i to też jak już Natalka będzie mieć 2 lata.
Z chęcią dowiem się co nieco.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Paź 30, 2008 20:37    Temat postu:

Powrót do góry
Agnieszka



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Otw

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyny państwowy żłobek w Otwocku jest na ulicy Wroniej, ale dostanie w nim miejsca graniczy z cudem.
byłam tam kilka razy, jak próbowałam zapisać Młodą i ani razu nie udało mi sie obejrzeć sal dla dzieci, ani umówić się na jakiś termin, żeby je obejrzeć. Dziwne podejście, bo niby kto zostawia dziecko pod opieką w żłobku, którego nawet nie można wcześniej obejrzeć. Jak dla mnie dziwne podejście dyrekcji tej placówki.

Jest też prywatny żłobek na Wrońskiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to rzeczywiście dziwne - tak, jakby mieli co ukrywać... Hmmm... To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, żeby Natali do żłobka nie wysyłać. A z zewnątrz wygląda tak ładnie...
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Otw

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zewnątrz moze tak... Ale jakoś nie przekonuje mnie żłobek, w którym nie pokazuje sie sal dla dzieci zainteresowanym rodzicom, a na teren żłobka można wejsć bez zwrócenia czyjejkolwiek uwagi. Drzwi wg mnie powinny być zamykane, albo przynajmniej jakaś portiernia...
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Jessu, nie strasz. Od razu sobie wyobraziłam dziecko wymykające się cichcem ze żłobka.
Ten żłobek to chyba jakaś pomyłka w takim razie. Nie mogę pojąć - jak to nie dają obejrzeć go w środku? A ktoś w ogóle sprawuje nad tym ośrodkiem kontrolę? Bo coś mi tu śmierdzi.
A mój głupi mąż chciał Natalkę tam wysyłać... Evil or Very Mad
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niferes



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 59

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam jak najlepsze zdanie o Otwockim żłobku. Pani Kierownik jest bardzo sympatyczną i ciepłą osobą. Owszem była wcześniej Pielęgniarka (jak dla mnie trochę odpychająca-ale może to było moje nastawienie), ale już jest na emeryturze.
Mieliśmy 2 podejścia do złobka i od samego początku chciałam rozmawiać tylko z p. Kierownik (ciężko było ją zastać, ale zawsze się udawało).
Owszem jest tylko jeden żłobek na cały powiat, ale jak wystarczająco wcześnie złoży się dokumenty, nie powinno być problemów.
W pierwszej kolejności dostają się dzieci z Otwocka, dopiero potem z okolic. Ale decyduje data wpływu wniosku, bo jak się złozy po terminie, to czy się jest z Otwocka, czy nie, już takiego znaczenia nie ma (my mieszkaliśmy w Józefowie jak staraliśmy się o żłobek, a że nam bardzo zależało, to wniosek składaliśmy w terminie i dowiadywaliśmy się o przyjęciu). Mój synek dostał się 2 razy (niepewność była, ale wszystko się udało).
Sale w żłobku bardzo fajne (duże i widne), a mam porównanie z prywatnym, gdzie były małe i ciemne pokoiki. Dużo zabawek. Panie też bardzo ciepłe. Mój synek był w 2 grupach i w obu były "fajne ciocie". To w żłobku nauczył się nowe piosenki, które ja teraz mu utrwalam. Był też na zabawie mikołajkowej w zeszłym roku. Uwielbiał ciocię Asię.
Fakt, nie ma portiera, ale ja jeszcze nie widziałam, żeby któreś dziecko wyszło z sali i błąkało się bez opieki, a jak są na placu zabaw, to furtka jest blokowana. Pań do opieki jest kilka i wierzcie mi są w stanie opanować całą gromadkę.
Odbierałam dziecko o różnych porach i nie zauważyłam niepokojących objawów, często 1,5 l. maluchy siedziały razem na dywaniku i słuchały co opowiada "ciocia" (choć w domu nie usiedzą minuty spokojnie).
Gdybym mogła, prowadzałabym go nadal, niestety w obu wypadkach zrezygnowaliśmy ze względu na ciągłe choroby Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Otw

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niferes napisał:
A ja mam jak najlepsze zdanie o Otwockim żłobku. [...]
Gdybym mogła, prowadzałabym go nadal, niestety w obu wypadkach zrezygnowaliśmy ze względu na ciągłe choroby Sad


Niferes, bardzo dobrze że się odezwałaś w tym watku, bo moje dziecko tam nie chodziło, więc w sumie mogę komentowac tylko sam sposób przyjmowania dokumentów.

Co do chorób- to witam w klubie Smile
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aneta



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Otwock

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko,ile kosztuje żłobek na wroniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niferes



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 59

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 00:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszt żłobka w Otwocku to 160 zł (opłata stała) + 5 zł/dzień za wyżywienie. Do tego dochodzi jeszcze ubezpieczenie ok. 35 zł jednorazowo na rok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bajkowa_Kraina_Maluszka



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 22:34    Temat postu: Prywatna dzienna opieka nad dziemi Odpowiedz z cytatem

Witam
Od Listopada jestem włascicielka prywatnego "klubu maluszka" w Otwocku - opieka nad dziecmi w wieku od 3 miesiecy do 3 lat

Wiecej informacji na stronie www.maluszek-otwock.pl

Pozdrawiam i dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dilbi



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 329
Skąd: Otwock/Centrum

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie - czy któraś z Was słyszała jakiekolwiek opinie o żłobku na Wroniej? Takie bardziej aktualne niż z 2008 roku?
( bo ja z 3 różnych źródeł mam, że jest naprawdę bardzo ok, ale jak to bywa, oczywiście boję się o dziecko bardzo ) Rolling Eyes
_________________
Maleńka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorcik81



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1757
Skąd: Otwock kiedyś centrum obecnie kresy

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz PW do Kasztanki,jej córcia tam chodzi i są brdzo zadowolone Smile
_________________
szczęśliwa żona i mama
przepraszam za literówki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dilbi



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 329
Skąd: Otwock/Centrum

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcik81 napisał:
napisz PW do Kasztanki,jej córcia tam chodzi i są brdzo zadowolone Smile


Dziękuję bardzo Smile Może mnie to chociaż trochę uspokoi, bo to już za dwa tygodnie Shocked
_________________
Maleńka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 06:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kasztankowe maleństwo chodzi do bajkowej krainy maluszka Smile Moja koleżanka swoje dziecie do żłobka posłała jak miało ok.4-5 mies. i mówi, że zależy jaka grupa. Tzn. grupa najmłodsza ok, inna grupa troche mniej itp.

Będzie dobrze Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dilbi



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 329
Skąd: Otwock/Centrum

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 07:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szarlottka napisał:
Ale kasztankowe maleństwo chodzi do bajkowej krainy maluszka Smile Moja koleżanka swoje dziecie do żłobka posłała jak miało ok.4-5 mies. i mówi, że zależy jaka grupa. Tzn. grupa najmłodsza ok, inna grupa troche mniej itp.

Będzie dobrze Very Happy


No właśnie Karola też na początku była tam zapisana, ale skoro dostała się do tego na Wroniej, to z tego zrezygnowałam. Bo po pierwsze jednak koszty, a po drugie - właśnie te pozytywne opinie na temat tego na Wroniej - naprawdę mam nadzieje, że będzie dobrze i że za chwilę nie będę musiała szukać czegoś innego.. ech..
_________________
Maleńka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Paź 20, 2010 07:52    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Opieka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 109, 110, 111  Następny
Strona 1 z 111
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

KluB Otwockich Mamuś  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group