Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna KluB Otwockich Mamuś
mamusie/
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szczepić czy nie szczepić?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Szczepienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artykuł z linku jest zasadniczo mocno krytykowany przez autorytety, gdyż pani wyskoczyla z nikąd i podaje przypuszczenia jako fakty. Zerknijcie też na to: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,7328404,Antyszczepionkowcy.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sty 06, 2010 21:04    Temat postu:

Powrót do góry
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam, że z tymi szczepieniami się przesadza. Ciągle nas straszą nowymi chorobami, żeby się szczepić i nabijać sakwę koncernom farmaceutycznym. A powiem Wam coś jeszcze: nie zaszczepiłam Natki na MMR, bo trochę się naczytałam o tej szczepionce i się bałam powikłań. Ale ostatnio okazało się, że dobrze zrobiłam, bo uniknęłam w ten sposób też bardziej realnego zagrożenia. Doczytałam się bowiem w ulotce tej szczepionki, że zawiera ona białko jaja kurzego, na którego Natka ma straszną alergię Hrm. Gdybym w terminie poszła ją zaszczepić, nikt nawet by się nie zainteresował, czy przypadkiem nie ma alergii na któryś ze składników i nawet nie chcę sobie wyobrażać, co mogłoby się później dziać...Hrm. Z resztą to już nie pierwszy raz. Jesienią pediatra z przychodni namawiała mnie, żeby zaszczepić Natkę przeciw grypie sezonowej, nawet wypisała mi receptę. Po czym w necie, w ulotce przeczytałam to samo: białko jaja kurzego i jako pierwsze z przeciwwskazań: alergia na nie Hrm. A pediatra z przychodni wie, że Natka jest alergiczką.... I słuchaj tu lekarzy Hrm.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VooDoo napisał:
Powiem Wam, że z tymi szczepieniami się przesadza. Ciągle nas straszą nowymi chorobami, żeby się szczepić i nabijać sakwę koncernom farmaceutycznym. A powiem Wam coś jeszcze: nie zaszczepiłam Natki na MMR, bo trochę się naczytałam o tej szczepionce i się bałam powikłań. Ale ostatnio okazało się, że dobrze zrobiłam, bo uniknęłam w ten sposób też bardziej realnego zagrożenia. Doczytałam się bowiem w ulotce tej szczepionki, że zawiera ona białko jaja kurzego, na którego Natka ma straszną alergię Hrm. Gdybym w terminie poszła ją zaszczepić, nikt nawet by się nie zainteresował, czy przypadkiem nie ma alergii na któryś ze składników i nawet nie chcę sobie wyobrażać, co mogłoby się później dziać...Hrm. Z resztą to już nie pierwszy raz. Jesienią pediatra z przychodni namawiała mnie, żeby zaszczepić Natkę przeciw grypie sezonowej, nawet wypisała mi receptę. Po czym w necie, w ulotce przeczytałam to samo: białko jaja kurzego i jako pierwsze z przeciwwskazań: alergia na nie Hrm. A pediatra z przychodni wie, że Natka jest alergiczką.... I słuchaj tu lekarzy Hrm.

Ja bym zmieniła lekarza. Moja koleżanka ma dwóch alergików i to mega i lekarza ma z prawdziwego zdarzenia, który realnie jej pomaga.
Co do szczepień to moim zdaniem najważniejszy jest złoty środek, bez przeginania pały w żadną stronę Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My już od roku nie leczymy się w przychodni. Bierzemy z niej tylko recepty na pepti i chodzimy na szczepienia (poza MMR Wink).
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą to wielka szkoda Sad , że tak mało jest lekarzy z powołania i oddanych małym pacjentom. Kilka tygodni wstecz byłam z Alkiem na
NPL-u i lekarka nawet nie raczyła podejść do niego i zbadać, tylko musiał biedak stać koło niej z 39 st.gorączki, a wyraźnie źle się czuł. I oczywiście z mostu dostaliśmy antybiotyk na zapalenie gardła Shocked wywoływane w 95 % przez wirusy. Ręce opadają na zachowanie takich lekarzy.. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirabelka10



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1534
Skąd: Centrum-Otwock

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak naprawdę zanim lekarz poda jakikolwiek antybiotyk powinien wykonać badanie które potwierdzi jaka to bakteria,by dobrze dobrać lek.

W większości dla ludzi lekarz,słowo doktor kojaży się z osobą godną zaufania,a tymczasem niestety tak nie jest!

Tak więc kończąc,życze Wam rodzicom byście zawsze podejmowali trafne decyzje jeśli chodzi o wasze dzieci.Zdrowie ich jest przecież bezcenne!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 213
Skąd: Otwock-Świdry Wielkie

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VooDoo napisał:
Powiem Wam, że z tymi szczepieniami się przesadza. Ciągle nas straszą nowymi chorobami, żeby się szczepić i nabijać sakwę koncernom farmaceutycznym. A powiem Wam coś jeszcze: nie zaszczepiłam Natki na MMR, bo trochę się naczytałam o tej szczepionce i się bałam powikłań. Ale ostatnio okazało się, że dobrze zrobiłam, bo uniknęłam w ten sposób też bardziej realnego zagrożenia. Doczytałam się bowiem w ulotce tej szczepionki, że zawiera ona białko jaja kurzego, na którego Natka ma straszną alergię Hrm. Gdybym w terminie poszła ją zaszczepić, nikt nawet by się nie zainteresował, czy przypadkiem nie ma alergii na któryś ze składników i nawet nie chcę sobie wyobrażać, co mogłoby się później dziać...Hrm. Z resztą to już nie pierwszy raz. Jesienią pediatra z przychodni namawiała mnie, żeby zaszczepić Natkę przeciw grypie sezonowej, nawet wypisała mi receptę. Po czym w necie, w ulotce przeczytałam to samo: białko jaja kurzego i jako pierwsze z przeciwwskazań: alergia na nie Hrm. A pediatra z przychodni wie, że Natka jest alergiczką.... I słuchaj tu lekarzy Hrm.


voodoo ja tez sie zastanawiam aby na to nie szczepic bo sie boje tych powikłan.moja pediatra oczywiscie mowi żeby szczepic bo autyzm a ta szczepionka to tylko zbieg okolicznosci. badz tu mądry. nie znosze tematu szczepień bo sie na tym nie znam a chce jak najlepiej dla dziecka. boje sie tez ze lekarze tak strasza tymi chorobami aby płacic za szczepienia. a jak inne mamy??? szczepiłyscie na mmr/priorix?
_________________


mama Amelki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Alka szczepiłam priorixem z tego co pamiętam. Szczepiłam w błogiej nieświadomości o wszystkich ale dot.szczepienia ,dowiedziałam się o nich znacznie później. Z tego co wiem u dzieci ze zdiagnozowanymi problemami neurologicznymi mogą, podkreslam mogą, bywa, wystąpić komplikacje. Maksia też zaszczepię, ale teraz chcę przeczekać wszelkie choróbska, więc zapewne nastąpi to na wiosnę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dilbi



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 329
Skąd: Otwock/Centrum

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 07:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to my właśnie jesteśmy na etapie podjęcia decyzji co do szczepienia Priorixem. Odkładam to jak tylko mogę Wink A wytłumaczenie mam super - w końcu dziecko musi być zdrowe co nie?? Rolling Eyes
( do tej pory zaszczepiłam Karolę wszystkim co się dało - łącznie z rota i pneumokokami )
Właśnie - czy priorix jest za darmo w przychodni czy tylko MMR??
_________________
Maleńka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się może nareszcie uda zaszczepić Maksa na MMRI, bo schodzi nam się długo Rolling Eyes Co do płacenia to nie wiem, sama jestem ciekawa Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dilbi



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 329
Skąd: Otwock/Centrum

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 08:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się dowiadywałam o cenę Priorixa w klinice, w której mam abonament w pracy i jest ona 63 PLN. I nie wiem czy to dużo czy mało. Muszę jeszcze zadzwonić do apteki na Warszawską - tam są jedne z najlepszych cen szczepionek w okolicy i się zapytać ile tam kosztuje.
Ale szczepienie i tak zrobię może w czerwcu jak już będzie cieplej.. Dużo cieplej Wink
Chociaż potem po 16 miesiącu chyba jest kolejne szczepienie jakieś..
_________________
Maleńka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi właśnie świtało, że przy szczepieniu Alka płaciłam coś ok.60 pln. A może konfabuluje Laughing
Jak się dowiesz to daj znać Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
YoungWizard



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2014 01:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szczepień to rzeczywiście, jest coraz większa fala niepewności do nich i wydaje mi się, że niektóre należałoby pominąć (na takie mało możliwe choroby). Ale i tak wybór należy do rodzica.
_________________
Sky is the limit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia44



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w przypadku dzieci jest coś takiego jak "mało ważne choroby", po to się szczepi dzieci, żeby znowu nie wybuchła jakaś epidemia.
_________________
Kalendarz szczepień obowiązkowych - czy wiesz wszystko na jego temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kimnol



Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, wybór powinien należeć do rodzica. Jeśli dziecko zachoruje na chorobę, której mogło się ustrzec robiąc szczepienie, odpowiedzialność powinna spływać na rodzica. Z kolei jeśli dziecko zostanie zaszczepione i wystawią powikłania, Państwo powinno zapłacić odszkodowanie i podobno tak ma być teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Sie 11, 2017 09:14    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Szczepienia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

KluB Otwockich Mamuś  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group