Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna KluB Otwockich Mamuś
mamusie/
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nianie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Opieka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 20:35    Temat postu: Nianie Odpowiedz z cytatem

Wątek dla mam poszukujących i polecających dobre nianie. Sama z chęcią skorzystam Smile. Ja należę do tych poszukujących, bo najpóźniej w czerwcu będę musiała iść do pracy...
Ponoć nie warto powierzać poszukiwanie niani agencji Land. Więc pytam tu - czy są w Otwocku dobre nianie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Paź 30, 2008 20:35    Temat postu:

Powrót do góry
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio odbyłam dwa spotkania z dwoma nianiami. Pierwsza nie przekonała mnie wcale. Sprawiała wrażenie "ciepłych kluchów", mimo, że babka po 40. Bałabym się, że Natka wejdzie jej na głowę. Zwłaszcza, że sposoby radzenia sobie z dzieckiem znała tylko z teorii (a ponoć pracowała wcześniej jako opiekunka).
Druga była bardziej konkretna, miała referencje, dużo opowiadała o swoich byłych podopiecznych, ale... no właśnie, STRASZNIE dużo gadała. Poza tym sprawiła wrażenie osoby lubiącej pouczać rodziców, jak mają wychowywać swoje dzieci. No i miała okropnie długie pazury (bałabym się, że skaleczy Natkę) i nie umyła rąk po przyjściu z dworu, a potem dotykała małej.
Także na razie dupa. Ale ponieważ dzisiaj wchodzi w życie zmiana ustawy o powszechnym obowiązku obrony, rysuje się cień szansy, że będę mogła jeszcze przez pół roku lub trochę dłużej zostać z Natalką w domu. Oby się udało.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojsko załatwione, niania znaleziona "na telefon", ale... Jak się do niej przekonać? Jak się odważyć zostawić z nią dziecko? Wiem, że nie tylko ja mam ten problem... Z chęcią posłucham,co mają do powiedzenia mamy, które już przez to przechodziły.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zoffka



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem/byłam tą drugą stroną czyli nianią Wink Z mojego punktu widzenia dobrze jest się zapoznać ze zwyczajami rodziny. Chodzi tu o godziny spania jedzenia i ogólnej aktywności bobasa. Gdy ja opiekowałam się dziećmi to najpóźniej na tydzień przed zapoznawałam się z dzieckiem. Ważne jest, według mnie, nawiązanie wcześniej więzi z dzieckiem. Może to wydawać się głupie ale dziecko ma swoje wybory i jeżeli nie zaakceptuje niani to nie ma co męczyć obu stron "na siłę". Poza tym mama wyczuje (instynkt) czy dana osoba nadaje się no i w końcu żyjemy w erze telefonów (nie można nadużywać) i komputerów.

Obecnie jestem na etapie przebywania wśród ludzi i przede wszystkim dzieci bo chcę oddać Krzysia pod opiekę żłobka (na Wroniej). Jak na razie nie ma problemu na kilkanaście minut ale w praktyce okaże się jak to jest i wtedy będę pisać..........
_________________
Zaletą moją jest wada że jestem "straszną" optymistką Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zoffka, ja też byłam nianią, przez prawie 5 lat. Ale to zupełnie co innego BYĆ nianią, a ZAUFAĆ niani jako rodzic. Ja sobie, jako niani, nie miałam nic do zarzucenia, ale, choćby od swoich pracodawców nasłuchałam się tylu historii o nianiach z piekła rodem, że wcale nie jest mi łatwiej zaufać, mimo doświadczenia "z drugiej strony". No, a do tego w Otwocku nie ma takiego wyboru jak w Warszawie, więc też jest ciężej znaleźć nianię z prawdziwego zdarzenia.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krysia



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: Otwock-Ługi

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 15:20    Temat postu: ja mam nienię:) Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam z pomocy..., Niania to za duże słowo..., opiekunki. Jest to dziewczyna mniej więcej w naszym wieku (w chwili obecnej niepracująca), przychodzi do nas dwa razy w tygodniu na 7 godzin (w tym czasie ja jadę do siebie do pracy). Dziewczyna została polecona po znajomości, miała wcześniej doświadczenie z takimi maluchami, ale raczej w rodzinie. Z Krzysiem bardzo się lubią i mały jest zawsze nakarmiony, przewinięty i wyspany lub uśpiony, gdy ja wracam. Generalnie jestem zadowolona, ale to są tylko dwa dni po 7 godzin. Nie ma w tym czasie spacerków, mały je tylko kaszkę lub mleko lub sok z butelki. Opieka żeby nic mu się nie stało.
Wydaje mi się, że z osobami, które mają być z dzieckiem codziennie, trzeba ustalić zasady np. karmienie łyżeczką, spacerki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane, zaczynam poszukiwania opiekunki... Już po raz trzeci, ale teraz MUSZĘ ją znaleźć. Jeśli znacie kogoś godnego zaufania, z doświadczeniem w opiece nad roczniakami, kto szuka pracy na 3/4 etatu, to dajcie znać. Nie zapłacę kokosów (pewnie będzie to 7zł/h), ale to dlatego, że na pewno sama też kokosów zarabiać nie będę, a muszę też mieć na życie. Ale może kogoś takie pieniądze będą satyfakcjonować. Jak wiecie, Natka jest fajnym, raczej bezproblemowym dzieciakiem, więc praca w miarę przyjemna Smile.
Rany, boję się że nic z tych poszukiwań nie wyjdzie...
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirabelka10



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1534
Skąd: Centrum-Otwock

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wątpię,że znajdziesz taką za 7pln,no chyba,że dodatkowo będzie z drugim dzieckiem...
ale życzę powodzenia!!!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie przesadzaj. Jak napisałam, nie są to kokosy, ale nie jest aż tak tragicznie. Ja pracowałam za 7zł/h jako niania i to w Warszawie i była to normalna stawka. Fakt, że było to 3 lata temu i że teraz w Warszawie stawki są po 10zł/h, ale z tego, co rozmawiałam z sąsiadkami, które się trochę orientują, to w Otwocku 7zł to norma, a 10zł/h to już dużo. Poza tym, żebym mogła zapłacić niani te 10zł/h to musiałabym sama zarabiać 20zł/h żeby mi się to opłacało. A to praktycznie niemożliwe. I wiem, że nie ja jedyna jestem w takiej sytuacji.
Mam już pewną propozycję niani, ale dopiero po rozmowie zobaczymy, czy coś z tego będzie. Na razie się nie nastawiam.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorcik81



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1757
Skąd: Otwock kiedyś centrum obecnie kresy

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powodzenia w szukaniu,bo wiem,że nie jest łatwo Confused
jak coś pomoze to proszę link do ciekawego wątku
http://forum.gazeta.pl/forum/w,15342,98402749,98402749,Oddam_nianie_w_dobre_rece.html
_________________
szczęśliwa żona i mama
przepraszam za literówki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Otw

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 07:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VooDoo, a w jaki sposób szukasz opiekunki? Bo za taką stawke, to pewnie bez żadnych agencji pośrednictwa etc. Parę miesięcy temy byłam ze znajomą w LANDzie - agencji opiekunek tu w Otwocku i szczerze mówiąc ceny nas odstraszyły, bo stawka 10 zł/h była jedyną, jaką nam zaoferowano. Ewentualnie przy opiece całodziennej, 5 dni wtygodniu można umówić się na miesięczną pensję, ale to wg agencji wydatek conajmniej 1500. Dodatkowo mieli jakieś opłaty (chyba kilkaset zł) za znalezienie opiekunki.
Dla mnie te ceny okazały sie za wysokie. Znajoma znalazła po prostu sąsiadkę na swoim osiedlu, która ma swoje dziecko w podobnym wieku i dogadały sie za niższą stawkę
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Dzięki za link Smile.
Wiesz co, na razie próbuję przez ogłoszenia w necie, "na słupach", przez znajomych itp. Wolałabym uniknąć pośrednictwa LANDU, bo nic dobrego o nich nie słyszałam. Ale jak się do końca miesiąca nic nie ruszy, to chyba będę musiała do nich pójść... Ale z tego co widzę, ta miła Pani każdemu mówi co innego. Bo ja już byłam w LANDZIE, wstępnie się rozeznać. I ta babka mi powiedziała, że oni na "dzień dobry" biorą 100zł, po znalezieniu niani jeszcze 500zł, ale że stawka niani ich nie obchodzi, że to ustalam z nianią indywidualnie. Także nie wiem o co biega. Może poprostu nikt się na tamtych warunkach nie decydował na współpracę z nimi i zmienili je na te, które usłyszałam ja (byłam tam pod koniec lipca).
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirabelka10



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1534
Skąd: Centrum-Otwock

PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli Cię interesuje to mam znajomą,która dodatkowo mogłaby zająć się twoim dzieckiem,ponieważ ma swoje-z tego co kojaże ok.5latek juz ma i chodzi do przedszkola...
napisz to przedzwonie do niej i się spytam a resztę wy ustalicie
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Otw

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VD, właśnie pamiętam, ze za samo znalezienie opiekunki chcieli 600zł, a ceny pani podała mi orientacyjne, ale też powiedziała, że jest to indywidualna kwestia do dogadania z opiekunką.
Tylko jeżeli oni mówią o takich stawkach, to być może nie da rady wytargować lepszej ceny z osoba, którą się znajdzie za ich posrednictwem
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 07:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mirabelka10 napisał:
jeśli Cię interesuje to mam znajomą,która dodatkowo mogłaby zająć się twoim dzieckiem,ponieważ ma swoje-z tego co kojaże ok.5latek juz ma i chodzi do przedszkola...
napisz to przedzwonie do niej i się spytam a resztę wy ustalicie


Mirabelka, dzięki za chęć pomocy Smile. Ale z koeżanką zaczekamy jeszcze trochę, OK? Ja jestem sceprycznie nastawiona do mamuś z własnymi dziećmi w roli opiekunki, bo już jedną taką opiekunkę miałam i potem się pkazywało, że nie może przyjść bo to, bo tamto... No, a poza tym większość mamuś chce się opiekować dzieckiem u siebie w domu, a to kolejny problem, bo wcale nie łatwo jest spakować roczniaka na jeden dzień, a robić to codziennie to koszmar, nie mówiąc o dochodzeniu/dojazdach do niani. Ale z chęcią skorzystam z kontaktu, jeżeli do końca sierpnia nic się nie ruszy.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Sie 04, 2009 07:55    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Opieka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

KluB Otwockich Mamuś  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group