Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna KluB Otwockich Mamuś
mamusie/
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wczasy z dzieckiem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Wypoczynek z dzieckiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirabelka10



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1534
Skąd: Centrum-Otwock

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakaż to okazja?
może w totka wygraliście?!to i ja chętnie się wybiorę,wszedzie gdziekolwiek tylko oko poniesie...w takim towarzystwie!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lut 19, 2010 21:48    Temat postu:

Powrót do góry
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mirabelka10 napisał:
a jakaż to okazja?
może w totka wygraliście?!to i ja chętnie się wybiorę,wszedzie gdziekolwiek tylko oko poniesie...w takim towarzystwie!

Laughing Laughing Jeszcze nie wygraliśmy, ale mój mąż nie poddaje się Wink Okazja to zaproszenie od znajomych do ich apartamentu nad morzem w Belgii, troche cieplej niż Bałtyk u nas, a dodatkowo zwiedzimy Europę Smile
Teraz muszę tylko jeszcze wyrobić Maksiowi paszport, zagadką dla mnie jest jak ja go usadzę nieruchomo do zdjęcia Rolling Eyes Liczę na doświadczenie pani fotograf Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirabelka10



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1534
Skąd: Centrum-Otwock

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szarlottka napisał:
mirabelka10 napisał:
a jakaż to okazja?
może w totka wygraliście?!to i ja chętnie się wybiorę,wszedzie gdziekolwiek tylko oko poniesie...w takim towarzystwie!

Laughing Laughing Jeszcze nie wygraliśmy, ale mój mąż nie poddaje się Wink Okazja to zaproszenie od znajomych do ich apartamentu nad morzem w Belgii, troche cieplej niż Bałtyk u nas, a dodatkowo zwiedzimy Europę Smile
Teraz muszę tylko jeszcze wyrobić Maksiowi paszport, zagadką dla mnie jest jak ja go usadzę nieruchomo do zdjęcia Rolling Eyes Liczę na doświadczenie pani fotograf Twisted Evil


Ale jak wygrasz to daj znać Laughing
Pani fotograf nawet Musi posiadać takowe umiejętności Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szarlottka



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1726
Skąd: Otwock /Wólka Mlądzka

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Jak wygram to urządzę ucztę Babette, czy raczej Szarlette Laughing Laughing Laughing
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulcia



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 194
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sie pochwale,jedziemy w gory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wreszcie udalo mi sie przekonac cala rodzinke ,azeby zamiast w gore, w dol sie udac i sie udalo. Very Happy Dzieki Marta za namiar na super kwaterki,moje dzieci tak sie napalily na Tatralandie,ze od paru dni o niczym innym nie mowia.Lo matko,wreszcie gory zobacze,juz bym dzis mogla wyjezdzac,ale sie ciesze. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Usmiechnij sie,jutro bedzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta-la



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 891
Skąd: obecnie Otwock z zamiarami na Olkusz

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szarlottka napisał:
mirabelka10 napisał:
a jakaż to okazja?
może w totka wygraliście?!to i ja chętnie się wybiorę,wszedzie gdziekolwiek tylko oko poniesie...w takim towarzystwie!

Laughing Laughing Jeszcze nie wygraliśmy, ale mój mąż nie poddaje się Wink Okazja to zaproszenie od znajomych do ich apartamentu nad morzem w Belgii, troche cieplej niż Bałtyk u nas, a dodatkowo zwiedzimy Europę Smile
Teraz muszę tylko jeszcze wyrobić Maksiowi paszport, zagadką dla mnie jest jak ja go usadzę nieruchomo do zdjęcia Rolling Eyes Liczę na doświadczenie pani fotograf Twisted Evil

Ale super :heart: Koniecznie odwiedźcie miasteczko SPA w Belgii http://pl.wikipedia.org/wiki/Spa_%28miasto%29 , nazywane perłą Ardenów. Trochę tam mieszkałam bo mieszka tam siostra mojej mamy. Ślicznie tam jest. Morze pół ma jedną wadę jest gigantycznie słone, po krótkim spacerze miałam całe okulary w soli i nic nie widziałam Laughing
Jak byś chciała to chyba jeszcze mam (muszę sprawdzić) jakieś broszury, przewodniki ale gł po Walonii
Ze zdjęciem dacie radę. Ja robiłam rocznej Zosi i też byłam przerażona jak to będzie ale bez problemu się udało. Ale Wiesz że nie musisz paszporu dzieciakom wyrabiać bo na terenie UE wystarczy dowód osobisty (moje laski mają dowody właśnie)
Nie zapomnijcie o karcie EKUZ http://malyturysta.wordpress.com/2008/06/20/ekuz-europejska-karta-ubezpieczenia-zdrowotnego/




Ulcia napisał:
A ja sie pochwale,jedziemy w gory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wreszcie udalo mi sie przekonac cala rodzinke ,azeby zamiast w gore, w dol sie udac i sie udalo. Very Happy Dzieki Marta za namiar na super kwaterki,moje dzieci tak sie napalily na Tatralandie,ze od paru dni o niczym innym nie mowia.Lo matko,wreszcie gory zobacze,juz bym dzis mogla wyjezdzac,ale sie ciesze. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Ulcia ale fajnie Laughing A kiedy jedziecie? My wyjeżdżamy w ost weekend maja na 2 tyg. Czy ja z Tobą na gg rozmawiałam o wakacjach?
Uważajcie na Słowacji na przepisy, mandaty sa tam okrutne i nie trudno je dostać. Znajoma pojechała na tydzień i 2 dni wysokość mandatów przekroczyła koszt pobytu Twisted Evil
Np 100 euro za niedomkniętą szybę Laughing http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80629,6866852,Slowacja__100_euro_mandatu_za_uchylone_okno.html
A tu wymagane wyposażenie samochodu który wjeżdża na Słowację http://www.herkulesexpress.pl/slowacja/przepisy.php
Moje dzieci też już szleją na myśl o Tatralandii zwłaszcza że jedziemy w 3 rodziny z dzieciakami więc szaleństwo będzie na maxa Laughing
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ulcia



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 194
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie,to nie ze mna rozmawialas o wakacjach,ale a propos wakacji mialabym do ciebie,jako fachowca,jedno zapytanko.Powiedz mi,kochana,jaka max.wage wytrzymuje mai tai,moja Patrycja wazy 21kg i powiem szczerze,ze nie wiem jak to rozegramy tam w gorach skoro wozek nie wchodzi w gre,nogi tez dlugo nie wytrzymaja,a mi sie marza jakies dluzsze wedrowki.Czy chusta albo mai tai wlasnie to by wytrzymal wage mojego dziecka?
_________________
Usmiechnij sie,jutro bedzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ulcia



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 194
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha,my wyjezdzamy w ost,weekend,ale czerwca,bo koniec roku szkolnego 25-ego jest.Wczesniej nie da rady.Wy ostatni raz mozecie pojechac wczesniej,co?Pozniej juz szkola Marysi,prawda?A i dzieki za te linki,nie wiedzialam,ze oni tacy surowi sa co do,u nas normalnych rzeczy.Poczytam. Smile
_________________
Usmiechnij sie,jutro bedzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta-la



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 891
Skąd: obecnie Otwock z zamiarami na Olkusz

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to znaczy że jeszcze jakaś mama z forum pytałam mnie o Słowację Very Happy Tylko nie przedstawiła się dlatego myślałam że to Ty.
Z tym noszeniem to nie słyszałam aby były jakies górne limity wagowe, generalnie zasada jest taka że dziecko nosi się do kiedy chce być noszone i widziałam jak z powodzeniem noszą i 4 latki. Jak dziecko jest większe to trzeba by wtedy uszyć po prosty większy, na miarę panel i zrobić dodatkowe wzmocnienia szyć.
Ja się w duchu modlę aby Zocha chciała jeszcze po górach chodzić na plecach bo na nogach myślę że zbyt długo by to trwało Wink
Marysia od wrzesnia idzie do zerówki ale mam nadzieję że uda ją się wyrwać z 2 tyg w przyszłym roku także bo jesteśmy wyjątkowo turyści pozasezonowi. Nie znoszę sezonów, tłumów no i ceny zawsze są wyższe. Myślę że ze szkołą też nie będzie problemów. Za rok wybieramy się z eurocampem na 2 tyg do Włoch w góry i nad morze i własnie zalezy nam aby było to przed sezonem bo ceny są wtedy bardzo śmieszne, za ful wyposażony namiot z kuchnią łózkami itd wychodzi 100 euro za 2 tyg Laughing a w sezonie ceny skaczą drastycznie oj bardzo .

Tutaj wkleję bo na swoim forum o tym pisałam:

Tak sobie pomyślałam że napiszę tu o tym bo pewnie nie każdy o tym słyszał. Od kilku lat zamawiam do domu katalogi firm EUROCAM http://www.eurocamp.pl/eurocamp,onas.xml i vacances soleil http://www.vacansoleil.pl/ Ale ponieważ my bez samochodu to jeździłam sobie palcem po mapie Wink Ale ponieważ to się zmieniło to pojawiły się już plany na przyszły rok Wink

To firmy mające sieć kempingów w calej prawie Europie. Ta pierwsza chyba jest ciut tańsza.

Campingi są z basenami, itd. Full wypas. Do wyboru są w pełni wyposażone namioty które mają kuchenki, naczynia, łózka itd lub tzw mobile home które są fajnymi domkami.

http://www.eurocamp.pl/eurocamp,zakwaterowanie.xml



I ceny są super, dodam że cena dotyczy CAŁEGO namioty lub DOMKU !!!

(ceny w euro)

NAMIOT http://www.eurocamp.pl/upload_module/wysiwyg/2010/cennik%202010%20TENT%201st%20VER.pdf

DOMEK http://www.eurocamp.pl/upload_module/wysiwyg/2010/cennik%202010%20MH%201st%20VER-1.pdf

Ceny na przyszły rok są niższe niż na ten Smile

Do tego mają przed sezonem takie promocje że np płaci się za 10 nocy a dostaje 14

http://www.eurocamp.pl/eurocamp,cennik.xml



Mąż nakręcił się maksymalnie na Korsykę. Cały ost weekend spędził studiując wszystko na jej temat. Ja bym chciała na początku maja ponieważ nie znoszę upałów na południu. I wychodzi że (akurat tam tylko namioty są) namiot kosztuje 10 euro za noc Obrazek Czyli za 2 tyg wychodzi za naszą 4os rodzinę 100 euro czyli jakies 400zł (nad Bałtykiem mieliśmy ze znajomymi domek za ponad 200 za noc!). Do tego dochodzi prom za ok 100 euro to daje już 700zł plus benzyna to wychodzi i tak nieźle. Ale można jechać gdzieś gdzie nie trzeba płynąć promem i odpada dodatkowy koszt a za 400zł można wynająć na 2 tyg namiot...Dla oszczędnych jedzenie zawsze można zabrać z PL i gotować na miejscu.

A mają tyle miejsc które bym chciała zobaczyć... Prowansja, Lazurowe wybrzeże, Słowenia, Bawaria...

Pomysł mamy taki aby nie męczy dzieci daleką podróżą to jechać najpierw do rodziców, tam przespac noc na poł PL potem jechać do Austrii i tam wynająć z EOROCAMPU camping na 2 noce aby zregenerować siły i potem jechac dalej. Z powrotem tak samo ale zatrzymać się jeszcze na innym campingu dzięki czemu zwiedzimy więcej miejsc Obrazek Nie wiem czy uda się wszystko załatwić z prawkiem męża do tego czasu ale tak się napaliliśmy że pojedziemy prędzej czy później zwłaszcza że można na takie wakacje wydać mniej niż na Bałtykiem

Ostatnia opcja jaka się pojawiła to Jezioro Garda które widziałam na filmie i zakochałam się od pierwszego wejrzenia, góry woda. a potem tydzień nad morzem.
Zobaczymy jak to będzie ale jesienią już trzeba będzie klepać terminy na przyszły rok



Katalogi można zamawiać:

http://www.eurocamp.pl/form_brochure.xml
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ulcia



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 194
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta,ale macie super plany,ja to sie nie mam czym chwalic,pierwszy raz w swoim dwudziestoletnim,krotkim zyciu za granice jade. Cool LaughingA co do mai taia,poradz mi,co tu mozna wymyslic,kupowac nie bedziemy bo tylko na wyjazd nam potrzebny.Tu w miescie nosic sie nie bedziemy bo by mi chyba kregoslup na pol pekl.Jest cos takiego,jak wypozyczalnia mei taiow,na krotko?Glupie pytanie,ale moze jednak cos takiego istnieje? Embarassed
_________________
Usmiechnij sie,jutro bedzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta-la



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 891
Skąd: obecnie Otwock z zamiarami na Olkusz

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulcia napisał:
Marta,ale macie super plany,ja to sie nie mam czym chwalic,pierwszy raz w swoim dwudziestoletnim,krotkim zyciu za granice jade. Cool LaughingA co do mai taia,poradz mi,co tu mozna wymyslic,kupowac nie bedziemy bo tylko na wyjazd nam potrzebny.Tu w miescie nosic sie nie bedziemy bo by mi chyba kregoslup na pol pekl.Jest cos takiego,jak wypozyczalnia mei taiow,na krotko?Glupie pytanie,ale moze jednak cos takiego istnieje? Embarassed


Gdzieś się spotkałam z czymś takim jak wypozyczanie ale napisz ile Twój dzieć ma wzrostu może nasz będzie dobry to Ci wtedy bez problemu pozyczę. W wypożyczalniach tez raczej wielkich nie będzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta-la



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 891
Skąd: obecnie Otwock z zamiarami na Olkusz

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O znalazłam że u Vego można wypożyczyć http://www.chusty.com.pl/artykuly.php?numer2=0705080935300352
Ale ja doczytałam że nasze dzieci chyba podobne wiekowo, moja Zocha ma jakieś 11-12 kg 3 lata i ponad 90cm wzrostu i jeszcze kilka mies temu był nasz mt dobry. Muszę przymierzyć.
Ale spokojnie po świętach możemy się spotkać i przymierzysz czy pasuje
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ulcia



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 194
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj dziec ma 98cm wzrostu i wazy 21kg.
_________________
Usmiechnij sie,jutro bedzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta-la



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 891
Skąd: obecnie Otwock z zamiarami na Olkusz

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulcia napisał:
Moj dziec ma 98cm wzrostu i wazy 21kg.

Tak jak pisałam jak masz ochotę to możesz przymierzyć i jak będzie ok to pożyczyć
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ulcia



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 194
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko jedyna,przeciez one obie ze stycznia sa,nie wiem juz czy moja taka wielka czy twoja maciupka. Shocked
_________________
Usmiechnij sie,jutro bedzie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Mar 31, 2010 17:01    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Wypoczynek z dzieckiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

KluB Otwockich Mamuś  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group