Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna KluB Otwockich Mamuś
mamusie/
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zęby
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Rozwój
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 22:48    Temat postu: Zęby Odpowiedz z cytatem

Kiedy Waszym dzieciom wyszły pierwsze zęby?
Natce, jak miała 5 m-cy. Od razu dwa. Najpierw lewa dolna jedynka, a parę dni później prawa. Teraz (Natka ma 7,5 m-ca) przebija się lewa górna. A prawa jest tuż-tuż, pod dziąsełkami. Jedni mówią, że to szybko. Ale znam też przypadki dzieci, które w wieku 7 m-cy miały już po 5-6 zębów. Jak było u Was?
No i jakie sposoby polecacie na ząbkowanie Smile?
Aaa, jak myjecie swoim dzieciom pierwsze ząbki?
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Lut 18, 2009 22:48    Temat postu:

Powrót do góry
Sylwia



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Otwock, centrum

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franek miał 7 m-cy jak mu pierwszy ząbek wyrósł, nikt nie zauważył nawet kiedy się wyżynał, ale później to już trochę gorzej było. Brakuje nam już tylko 4 ząbków, bo właśnie wyrżnął się 16 !!!! My na ząbkowanie stosujemy "Dentinox-Gel" rewelacja, ale pomaga na krótko jakieś 20 min. i tylko w nocy smarujemy, bo w ciągu dnia to gryzie. Jak był mniejszy to bardzo pomagał gryzak z wodą z lodówki albo mokra pieluszka (też zimna).
Jeśli chodzi o mycie to na początku pieluszką mokrą, potem szczoteczki do gryzienia "Canpol" a teraz szczoteczka do zębów 1+, ale od jakiegoś czasu Franio się buntuje i zębów nie myje wcale Surprised
Życzę przespanych nocy i zębów rosnących w dzień Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zoffka



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Otwock,centrum

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zębami u każdego inaczej. Krzysiowi pierwsze urosły jak miał 6 miesięcy Wink W ciągu następnych czterech miesięcy już miał buziak pełen ząbków-4 dół i 4 góra.
A teraz czekając na górne czwórki okazało się że pierwsze pokazały się czwórki ale dolne- taki mały psikus.
Nie stosowałam żadnych przeciwbólowych leków i żeli bo ząbki nie sprawiały żadnych przykrych dolegliwości- czego życzę wam wszystkim mamom i dzieciaczkom bo wiem od koleżanek jak może być Smile

Co do mycia na początku był gazik a obecnie gdy mały już skończył rok stosuję szczoteczkę i pastę dla dzieci Elmex. Mamy przy myciu dużo radości i śmiechu- po prostu Krzychu lubi (tylko nie wiem czy nie chodzi tu o pastę hihi)
_________________
Zaletą moją jest wada że jestem "straszną" optymistką Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My od jakiegoś czasu myjemy już ząbki szczoteczką z odrobiną pasty. póki co używamy takiej powyżej 1 r.ż, ale ostatnio dostałyśmy od babci taką "od pierwszego ząbka", więc chyba się na nią przerzucimy.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nano



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas właśnie niedawno (w połowie 7miesiąca) pojawiły się dwie dolne jedyneczki. Górnych jak na razie chyba nie widać- niechętnie Lula pozwala sobie grzebać w buźce ;o). Ząbeczki są na tyle malutkie- jeszcze nie są całe, że myć nie bardzo jest jak, ale jak tylko zastukały w łyżeczkę to poleciałam do sklepu po szczoteczkę- radości co nie miara- fantastycznie na razie sprawdza się w roli gryzaka ;o)
_________________
di.



moje szczęście! =*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 151

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zapomnialam sie pochwalic ze moja juz ma 2 dolne jedynki i zaczynaja jej wychodzic gorne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karola80



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 24

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 06:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to u nas podobnie:) Mamy dwie dolne jedyneczki i pewnie niedługo pokażą się i górne. Nasz maluch ma 7,5 miesiaca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VooDoo



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 588
Skąd: Otwock, Centrum

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje pierwszych ząbków Smile!
Mojej pannie, tak jak pisałam, pierwsze dwie jedyneczki wyszły jak miała 5 m-cy, ale potem miała prawie 2 m-ce przerwy przed następnymi ząbkami, więc dość długo. Teraz ma ich 8 albo 9 i obecnie idą następne, bo ślini się okropnie i gryzie Hrm.
_________________
www.wellandmore.pl

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anettka



Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 17

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie o aparaty na zęby. Znalazłam taki podział http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/typy-aparatow-ortodontycznych/ - jaki więc jest typ najlepszy dla 6 latka? Pytam z ciekawości - wizytę u ortodonty mamy już umówioną Smile Fajnie by było wiedzieć jak to wygląda z waszego doświadczenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koronna2



Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 184

PostWysłany: Pon Lis 06, 2017 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama zakładała sobie protezę zębową w Dental Design w Pruszkowie u dr Szypulskiej. Trochę się tego obawiała, nie wiedziała czy się zdecydować, ale teraz jest bardzo zadowolona. Dzięki Pani doktor wszystko szybko i bezboleśnie. Z pewnością można polecić tego dentystę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
veronea0987



Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lis 22, 2017 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ortodonta mojego syna zdecydował,że o sposobie korygowania wady dziecka lepeij bedzie zdecydowac, kiedy pojawi sie wiecej zebów stałych, narazie sa dwie dolne jedynki. mamy prowadzic notesik, w ktorym zaznaczymy w jakim dokladnie momencie( wieku) wypadł dany ząbek.
_________________
www.adampiesniewski.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateo 77



Dołączył: 03 Lut 2018
Posty: 151

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zębami nie ma żartów. Przecież w dzisiejszym świecie wszyscy zwracają dużą uwagę na wygląd, a przede wszystkim na uśmiech. Okazuje się, że w prosty sposób można wybielić swoje uzębienie, chociażby dzięki produktom https://www.stylewhite.pl/zel-do-wybielania-zebow-w-domu od Style White. Jeśli uważacie, że macie z tym problem, to powinniście pomyśleć o takich działaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuziia



Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 73

PostWysłany: Czw Mar 08, 2018 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My czekamy na konsultację ortodontyczną, bo pojawiła się wada zgryzu i pewnie będzie do korekty. Czytałam na ten temat artykuł na http://jestemmama.pl/ i w sumie mam mieszane uczucia, ale zobaczymy, jak to wyjdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mama89



Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 62

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie jakiegoś ortodontę godnego polecenia? Ja myslę o tym aby skorzystać z wyszukiwarki https://www.tourmedica.pl/kliniki/ortodoncja/ . Słyszałam od znajomych, że tourmedica świetnie się sprawdza. Można znaleźć doslownie każdego specjalistę na terenie całego kraju, porównać zakres uslug a nawet cennik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kala90



Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 136

PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ortodontę to moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem będzie OrthoVision w Warszawie: https://www.orthovision.pl/. Pracują tam zarówno specjaliści, którzy leczą zęby dorosłych, jak i ci, którzy specjalizują się w stomatologii i ortodoncji dziecięcej. Czasem warto nawet dojechać trochę dalej ale wybrać kogoś zaufanego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Sie 27, 2018 09:31    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KluB Otwockich Mamuś Strona Główna -> Rozwój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

KluB Otwockich Mamuś  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group